Na czym polega biała dieta po wybielaniu zębów?

Piękny i śnieżnobiały uśmiech do tej pory kojarzony był jedynie z gwiazdami Hollywood. To właśnie stąd wzięło się powiedzenie „hollywoodzki uśmiech”. Niemniej jednak dzięki postępowi w dziedzinie stomatologii, taki uśmiech jest w zasięgu ręki każdego z nas. Wybielanie zębów stało się jednym z najpopularniejszych zabiegów, który daje spektakularne efekty. Niemniej jednak o nasze zęby po takim zabiegu trzeba odpowiednio dbać. Tyczy się to przede wszystkim spożywania odpowiednich posiłków. Wobec tego na czym polega biała dieta po zabiegu wybielania zębów?

Wybielanie zębów i biała dieta

Wybielanie zębów w Warszawie, czy w każdym innym mieście w Polsce stało się zabiegiem niezwykle popularnym. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób, możemy cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Niemniej jednak sama efektywność zabiegu zależy tylko i wyłącznie od nas. Wiele osób, które już zdecydowały się na ten zabieg, najczęściej popełniają kluczowy błąd, dzięki któremu mogą całkowicie zniszczyć efekty wybielania. Warto pamiętać, że proces wybielania zębów nie kończy się wraz z zejściem z fotela, a trwa jeszcze przez co najmniej kilka tygodni. Wobec tego wielu specjalistów zaleca swoim pacjentom przejście na tak zwaną „białą dietę”. Jest to nic innego jak specyficzny sposób odżywiania, który polega na tym, by wyeliminować z jadłospisu produkty, które potencjalnie mogą zabarwić szkliwo zębów. Celem stosowania białej diety jest „zatrzymanie” efektów zabiegu wybielania zębów. Ma ona za zadanie ochronić szkliwo przed absorbcją składników i substancji, które mogą wpłynąć na jego kolor. Oczywiście dieta ta nie polega na wyeliminowaniu wszystkich składników i spożywania jedynie mleka i produktów mlecznych. Wręcz przeciwnie, biała dieta ma być mocno zróżnicowana, jednak powinna się ona składać z jak największej ilości jasnych składników i pokarmów.

Przeczytaj również:  Co to jest gluten i na czym polega dieta bezglutenowa

Jak długo stosować białą dietę po wybielaniu zębów?

Nie ma się co obawiać, że biała dieta pozostanie z nami na wiele tygodni lub nawet miesięcy. Warto jednak wiedzieć, że po zabiegu wybielania zębów, kilka kolejnych dni jest niezwykle ważne, by zatrzymać efekty wybielania na jak najdłużej. Co więcej, na dwie godziny po opuszczeniu dentystycznego fotela, trzeba powstrzymać się od jedzenia i picia czegokolwiek. Odradza się również płukania zębów preparatami do jamy ustnej, a nawet nie wolno nam żyć gumy. Jedyne co jest dozwolone to wypicie kilku łyków czystej wody. Biała dieta z kolei powinna nam towarzyszyć przez co najmniej 48 godzin od wykonania zabiegu. Wówczas powinniśmy unikać jakichkolwiek barwiących produktów oraz słodkich napojów. Występujące w nich barwniki mogą bowiem osadzić się na powierzchni zęba, która po wybielaniu staje się lekko chropowata. Niemniej jednak wielu stomatologów zaleca, by pozostać na białej diecie nieco dłużej, dla wzmocnienia i utrzymania efektu wybielania zębów. Zwykle powinniśmy się trzymać zaleceń białej diety przez około 14 dni. Oczywiście wszystko uzależnione jest od tego, jaka metoda wybielania została u nas zastosowana. Warto więc skonsultować się z dentystą i zasięgnąć niezbędnych informacji.

Dodaj komentarz