Trening na rowerze stacjonarnym – wszystko co musisz wiedzieć

Zastanawiasz się, w jaki sposób wykonywać efektywny trening na rowerku stacjonarnym? Masz już profesjonalny sprzęt, który umożliwia Ci wykonywanie długich sesji treningowych bez bólu pleców i stawów? Koniecznie dowiedz się, jakie są popularne sposoby na trening w domu na rowerku stacjonarnym Airbike. Sklep tego producenta to pierwsze miejsce, które musisz odwiedzić, aby kupić profesjonalny rowerek stacjonarny. Następnie sprawdź, jak wykonać dobry trening na takim urządzeniu. Oto kilka istotnych informacji.

Jak rozpocząć trening na rowerku stacjonarnym? Najważniejsze informacje

Zanim rozpoczniesz trening na rowerku stacjonarnym, koniecznie zaopatrz się w profesjonalny sprzęt. Zapoznaj się z ofertą marki Airbike, a na pewno zdobędziesz rower powietrzny, który spełni wszelkie Twoje oczekiwania. Zanim zaczniesz trening na rowerku stacjonarnym, zadbaj o swój strój. Ten powinien być jak najwygodniejszy: legginsy, koszulka i lekkie sportowe buty. Odpowiednia będzie także odzież sportowa bezszwowa, która świetnie się rozciąga i nie ogranicza ruchów.

Warto także zainwestować w rękawice ochronne, dzięki czemu na Twoich dłoniach nie pojawią się żadne odciski. Możesz wybrać rękawiczki takie jak na rower lub do ćwiczeń siłowych i crossfit. Mają za zadanie jedynie zadbać o skórę Twoich dłoni, dlatego grube rękawiczki z palcami raczej nie przydadzą się w treningu w domu.

Bardzo ważne jest też regularne wykonywanie treningów. Dlaczego? Kiedy przeprowadzisz trening co najmniej kilka razy w tygodniu, efekty zauważysz nawet w pierwszym miesiącu treningów. Brak stałych treningów niestety może sprawić, że kondycja i sylwetka nie będą się poprawiać. 3 razy w tygodniu po ok 15-20 minut, to zalecenia w podstawowym planie treningowym na rowerze stacjonarnym. 

Jaki rodzaj treningu na rowerku stacjonarnym wybrać?

Na rowerkach stacjonarnych możesz wykonać wiele różnych treningów. Choć mogłoby się wydawać, że tego typu urządzenia są mocno ograniczone, to jednak wygląda to nieco inaczej w przypadku marki Airbike – sklep tego producenta oferuje profesjonalne rowery powietrzne, które posiadają wiele trybów treningu. Do najpopularniejszych planów treningowych zaliczamy:

  • trening lekkiej intensywności;
  • trening umiarkowany;
  • trening intensywny;
  • trening interwałowy;
  • i wiele innych.
Przeczytaj również:  Ćwiczenia nie obciążające stawów

Co oznaczają poszczególne poziomy treningowe? Ten początkowy przeznaczony jest dla osób początkujących, które chcą rozpocząć swoją przygodę z treningiem na rowerku stacjonarnym. Umiarkowany trwa najczęściej do godziny, dzięki czemu naprawdę mocno zmęczysz swój organizm. Kiedy zdecydujesz się na trening intensywny lub interwałowy, musisz być odpowiednio przygotowany. Taki trening wykonuj maksymalnie 3-4 razy w tygodniu, gdyż bardzo mocno obciąża on organizm i zmusza do wysiłku.

Dlaczego warto ćwiczyć na rowerku powietrznym? O czym trzeba pamiętać?

Chcesz wiedzieć, dlaczego warto ćwiczyć regularnie na rowerku stacjonarnym? Dzięki temu przede wszystkim poprawisz swoją kondycję fizyczną i sprawisz, że Twój organizm będzie o wiele bardziej odporny na różnego rodzaju choroby i kontuzje. Ćwicząc regularnie na rowerku stacjonarnym, poprawisz też ukrwienie nóg, co znacząco wpłynie na walkę z cellulitem, a nawet rozstępami. Wymodelujesz też swoje uda, łydki, pośladki oraz brzuch.

Kiedy regularnie ćwiczysz, pamiętaj także o odpowiednim nawodnieniu swojego organizmu oraz zbilansowanej diecie. Sprawdź, co może zaoferować Ci rower Airbike. Sklep online przedstawi Ci idealnie dopasowany sprzęt do Twoich potrzeb, dzięki czemu treningi będą wygodne oraz efektowne.

Dodaj komentarz