Jednorazowa wizyta u specjalisty pomaga w odczuciu ulgi?

Ból kręgosłupa – co można na niego zaradzić? Obecnie na ból kręgosłupa narzeka naprawdę sporo osób. Czy trzeba nauczyć się z nim żyć? Absolutnie nie. Bólu kręgosłupa można się pozbyć. Oczywiście bóle kręgosłupa nie miną jak za dotknięciem magicznej różdżki. Na to potrzeba czasu. Jak sobie radzić z bólem kręgosłupa?

Przede wszystkim ból pleców a ćwiczenia fizyczne

Aby bólowi pleców nieco zaradzić, to w pierwszej kolejności powinniśmy zdiagnozować przyczynę. Czasami dolegliwości kręgosłupa lędźwiowego są spowodowane przez siedzący tryb życia, ale także może to być poważniejsza przyczyna. Na pewno nie ma co gdybać.

Bez wizyty u lekarza się nie obejdzie. Gdy podczas wizyty lekarskiej oraz po wykonaniu stosownych badań okaże się, że ból kręgosłupa nie jest spowodowany niczym poważnym, to można zawalczyć o swój zdrowy kręgosłup.

Na pewno ważnym elementem będą ćwiczenia mięśni posturalnych. Należy pobudzić przede wszystkim mięśnie pleców, mięśnie pośladków oraz bardzo często zaniedbywaną grupę miesniową tzw mięsień poprzeczny. 

Ćwiczenia na kręgosłup nie powinny być wykonywane pochopnie i na szybko. Raczej musimy zacząć ćwiczyć pod okiem profesjonalisty. On pomoże nam wykonywać ćwiczenia bezbłędnie. Przy bólach kręgosłupa z aktywności fizycznej nie trzeba rezygnować. Trzeba jednak wiedzieć jak ćwiczyć, aby nie pojawił się silny ból.

Mięśnie brzucha – popracuj nad nimi

Na samym początku kluczową sprawą jest umiejętność poprawnego napinania mięśni brzucha oraz ustawienie miednicy w neutralnej pozycji. Wyobraź sobie, że własnie próbujesz ochronić się przed ciosem w brzuch, taka komenda może być pomocna w zwizualizowaniu sobie poprawenj pozycji. Pomocnym ćwiczeniem może okazać się klasyczny plank na przedramionach gdzie powinniśmy utrzymać proste plece napiety brzuch i mieśnie pośladkowe. Reasumując na początku teoria czyli musimy wiedzieć jak poprawnie ustawić ciało a następnie przechodzimy do ćwiczeń praktycznych inaczej nie osiagniemy zamierzonego celu.

Przeczytaj również:  Ile można schudnąć z cateringiem dietetycznym?

Należy pamiętać że kręgosłup posiada 3 płaszczyzny ruchomości czyli może zginać się i prostować w płaszczyźnie strzałkowej zginać bocznie w płaszczyźnie czołowej i rotować w płaszczyźnie poprzecznej. Profesjonalny trener dobierze najskuteczniejsze cwiczenia uwzględniajac wszystkie możliwości pracy kręgosłupa właśnie po to żeby wzmnocnić go w każdym aspekcie. 

Aktywność fizyczna musi być na pewno regularna. To, że będziemy ćwiczyć raz na dwa tygodnie, to zupełnie nic nam nie da. 

Jak się pozbyć bólu pleców?

Gdy udamy się do Warsaw Trainer, to na pewno nasz kręgosłup będzie nam wdzięczny za tę decyzję. Treningi z trenerem personalnym są niezbędne zwłaszcza dla osób początkujących które nie mają wypracowanej poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń i nie „czują” docelowych mięśni w trakcie treningu. Trener personalny ułóży kompleksowy plan rozwoju fizycznego adekwatny do możliwości i potrzeb.

Nie zostanie pominięty odcinek lędźwiowy. Często z pomocy trenera korzystają nawet kobiety w trzecim trymestrze ciąży, czy też osoby spędzające czas w pozycji siedzącej. Gdy mamy wątpliwości, jeśli o ćwiczenia indywidualne z trenerem, to powinniśmy poczytać na ten temat nieco więcej, tutaj https://www.planetafit.pl/kiedy-sprawdza-sie-prywatny-trener/.

Podsumowanie

Podczas wykonywania ćwiczeń nie powinniśmy czuć bólu w kręgosłupie na żadnym odcinku. Jeżeli zauważmy, że coś nas boli nie jest to dobry znak, nalezał by znaleźć tego przczynę. Bardzo często jest to konsekwecja kiepskiej techniki. Na pewno jednak ćwiczenia na kręgosłup przyniosą oczekiwane efekty. Wbrew pozorom pojawiają się one dosyć szybko.

Wiadomo, że inaczej jest u osób, które cierpią na różnego choroby, jak na przykład choroba zwyrodnieniowa stawów. Po kilkukrotnym pokazaniu ćwiczeń będziemy już w stanie ćwiczyć samodzielnie. 

Grunt to znaleźć dobrego rehabilitanta/trenera personalnego, który rzeczywiście nam pomoże. Bóle na dole pleców mają to do siebie, że nie da się z nimi normalnie funkcjonować. Czasami już jednorazowa wizyta u specjalisty pomaga w odczuciu ulgi. 

Przeczytaj również:  Zawody Strongman - Przygotuj się na wyzwania!

Dodaj komentarz