Jak pozbyć się oponki z brzucha?

Kiedy tylko zbliża się lato, temat odchudzania jest bardzo często wyszukiwany przez ludzi. Gubienie zbędnych kilogramów to cel większości ludzi, którzy chcą dobrze zaprezentować się na plaży albo po prostu czuć się dobrze w swoim ciele. Trzeba jednak pamiętać, że pozbywanie się tak zwanej „oponki” jest procesem i wymaga czasu. Zdrowe chudnięcie jest przemyślane i nie polega na głodzeniu się. Dzisiaj przedstawię wam jak można tego dokonać w zdrowy i przyjemny sposób.

Jak pozbyć się „oponki”? 

Tak jak napisałem wcześniej, odchudzanie jest to proces do którego potrzeba cierpliwości i wyrozumiałości dla samego siebie. Jeśli chodzi o trening, na początku zadbaj o to, aby dawał ci radość. Możesz więc zacząć od dłuższych spacerów czy gry w piłkę nożną, jeśli ją lubisz. Jeśli szczególnie odpowiada ci ta druga forma aktywności, sprawdź też wymiary boiska do piłki nożnej.

Od razu zaznaczę, że to wszystko nie będzie idealne. Zdarzą się takie dni, w których będziesz miał/miała chęć rzucić to wszystko i zaprzestać. W takich dniach warto zrobić sobie chwilowy detoks i odpuścić – w końcu wszyscy jesteśmy ludźmi, a droga odchudzania jest wyboista i pełna zakrętów. Jeżeli tą sprawę mamy wyjaśnioną, przejdźmy do rzeczy – co należy zrobić, aby pozbyć się uciążliwej „oponki” ? Przede wszystkim, nie myśl, że odchudzanie to ciągle jedzenie warzyw, rygorystyczna dieta i brak jakichkolwiek przyjemności. Cały ten proces mimo tego, że jest długotrwały, może być przyjemny. Nie myl także pojęcia dieta z zdrowym odżywianiem – jest to zupełnie co innego. Jeżeli wypracujesz w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, nigdy nie będziesz na diecie, ponieważ samemu będziesz mógł/mogła komponować dla siebie zdrowe posiłki. Aby posiąść takie zdrowe nawyki żywieniowe, ważne jest stosowanie się do kilku prostych zasad:

  1. Jedz dużo warzyw i owoców
  2. Pij dużą ilość wody
  3. Zrezygnuj z rygorystycznej diety
  4. Nie unikaj posiłków
  5. Ciesz się jedzeniem
  6. Nie popadaj w skrajności
  7. Jedz to na co masz ochotę
  8. Rotuj swoimi daniami
Przeczytaj również:  Jazda na rowerze – efekty po miesiącu

Czego unikać w swoich posiłkach?

Jak już dobrze wiadomo, w naszej „diecie” jest miejsce na wszystko. Nie ma czegoś takiego jak produkty zakazane i te od których się tyje. Tyje się natomiast od nadmiaru kalorii, których nie spalamy, ponieważ jest ich za dużo. Mając to na uwadze możesz sięgać po różne produkty, ale pamiętaj żeby zachować też jakiś umiar. Kalorii może być dużo nawet w zdrowych produktach. Bardzo popularną przekąską są orzeszki ziemne, które mają aż 600 kalorii na 100g. Jest to nieraz 1/4 naszego dziennego zapotrzebowania na kalorie. Przykładów takich produktów jest dużo więcej i osoby nie wtajemniczone nie zawsze zdają sobie o tym sprawę.

Aktywność

Bardzo ważną rzeczą w gubieniu nadmiernych kilogramów jest nie tylko dieta, ale także ruch. Uprawianie sportu nie tylko przyniesie nam porządny efekt, czyli zgubienie tkanki tłuszczowej, ale także zdrowie. W naszą codzienną rutynę można wpleść np. rower, spacery, albo dla tych, którzy pragną szybszych efektów – treningi cardio i interwały. Trening cardio cechują się niższą intensywnością, ale wysiłek jest stosunkowo długi. Taki rodzaj treningu sprawdzi się idealnie dla osób, które zaczynają swoją przygodę z aktywnym trybem życia i chcą zaczynać stopniowo. Jeżeli chodzi o trening interwałowy, jest on dość intensywną formą wysiłku i zaleca się go osobom, które nie boją się wyzwań, a także mają trochę większe doświadczenie. Takie treningi bardzo często zalecane są właśnie przy zrzucaniu nadmiernych kilogramów, ponieważ spalają kalorie nawet po wysiłku, ale dla osób, które dopiero zaczynają będą bardzo wymagające.

Liczenie kalorii

Jeżeli chcesz zacząć liczyć kalorie, żeby monitorować ile dziennie ich spożywasz, bardzo dobrą opcją będzie pobranie aplikacji, która zrobi to za Ciebie. Przykładem takiej aplikacji jest chociażby fitatu, ale nie jest to jedyna opcja. Aplikacje, które liczą kalorie z reguły są proste w obsłudze. Najpierw musisz wpisać swoje dane, takie jak waga, wzrost itp., aby policzyć swoje zapotrzebowanie. Przed jedzeniem możesz zważyć produkt, żeby później nie mieć problemu podczas wpisywania go. Automatycznie po dodaniu swojego posiłku podliczą Ci się także makroskładniki i witaminy. Dzięki takiemu zabiegowi będziesz w stanie korygować swoje nawyki żywieniowe oraz mieć dokładny wgląd w to, co jesz.

Przeczytaj również:  Kiedy należy sięgnąć po roślinne zamienniki mleka?

Dodaj komentarz