Ile kosztuje operacja zmniejszenia żołądka?

W dzisiejszych czasach medycyna pomocna jest w leczeniu wielu różnych chorób. Jedną z takich chorób jest otyłość, która niestety jest współczesną chorobą cywilizacyjną dotykającą wiele osób. Metoda leczenia w tym przypadku polega na chirurgicznym zmniejszeniu żołądka. Z takiej możliwości decyduje się skorzystać coraz większa liczba osób zmagających się z nadmierną otyłością. Warto zatem wiedzieć, na czym polega tzw. zmniejszenie żołądka oraz ile taka operacja kosztuje.

Operacja zmniejszenia żołądka

Przede wszystkim zacząć trzeba od tego, że operacja zmniejszenia żołądka przeprowadzana jest wyłącznie w trudnych przypadkach otyłości. Nie jest to metoda, którą można zastosować w celu zgubienia kilku zbędnych kilogramów. Jest to zabieg polecany w tym osobom, u których otyłość jest już na tyle zaawansowana, że utrudnia ona wykonywanie podstawowych czynności. Chirurgiczne zmniejszenie żołądka wskazane jest osobom, u których tradycyjne metody odchudzania nie przynoszą żadnych rezultatów, a także osobom, u których występuje wysoki wskaźnik BMI. Dodatkowo operacji zmniejszenia żołądka poddać mogą się osoby, u których otyłość jest przyczyną występowania różnych chorób, w tym cukrzycy typu II czy nadciśnienia tętniczego. Co ważne, taka operacja przeprowadza jest, wyłącznie u osób pełnoletnich. Ile taki zabieg kosztuje?

Koszt operacji zmniejszenia żołądka

Na pytanie dotyczące ceny operacji zmniejszenia żołądka nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Koszty uzależnione są tu bowiem od różnych czynników. Wpływ na cenę ma choćby zastosowana metoda zmniejszenia żołądka. Jedną z takich metod jest rękawowa selekcja żołądka. Zabieg ten polega na usunięciu konkretnego kawałka żołądka. Dzięki temu jego reszta będzie miała mniejszą pojemność. Najczęściej operacja tego typu wykonywana jest laparoskopowo. Koszt takiego zabiegu wahać może się nawet od 12 000 do 30 000 złotych. Cena jest w tym przypadku uzależniona przede wszystkim od tego, w jakiej klinice wykonywany jest zabieg. Inną metodą zmniejszenia żołądka jest zastosowanie bypassu żołądkowego. Operacja tego typu również często wykonywana jest laparoskopowo, a jej koszt waha się w przedziale między 18 000 a 27 000 złotych. Jak można się domyślić, dla większości osób są to spore sumy pieniędzy. Jest jednak rozwiązanie.

Przeczytaj również:  Kiedy należy sięgnąć po roślinne zamienniki mleka?

Środki na pokrycie kosztów operacji zmniejszenia żołądka

Jak zatem widać, zabieg chirurgiczny polegający na zmniejszeniu żołądka wiąże się z niemałymi kosztami. Co jednak ważne, nie muszą stanowić one bariery. Możliwe jest bowiem jej sfinansowanie poprzez zaciągnięcie atrakcyjnej pożyczki online na raty. Korzystne oferty w tym zakresie znaleźć można choćby na stronie internetowej https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczki-online-na-raty-pozyczki-chwilowki-na-raty/. Czym takie pożyczki się charakteryzują? Przede wszystkim wszelkie formalności są tu ograniczone do koniecznego minimum. O pożyczkę zawnioskować można przez internet wypełniając jedynie, odpowiedni formularz. Nie są tu wymagane zaświadczenia o zatrudnieniu czy dochodzie. Ogromną zaletą pożyczek online na raty jest również szybkość uzyskania takiej pożyczki. Wniosek rozpatrywany jest niemal natychmiast, a w przypadku decyzji pozytywnej środki na koncie znajdą się jeszcze tego samego dnia. W związku z tym, że formalności są tu ograniczone to minimum, to szansa na otrzymanie takiej pożyczki jest znacznie większa w porównaniu z pożyczkami bankowymi. Wszystko to sprawia, że pożyczka online na raty stanowić może idealne źródło sfinansowania operacji zmniejszenia żołądka. Warto zatem zapoznać się z ofertą i znacząco zmienić swoje życie.

Zobacz także: Ile kosztują zabiegi upiększające na twarz i ciało?

Dodaj komentarz