Najciekawsze filmy o boksie

Filmy sportowe opowiadające o boksie cieszą się olbrzymią popularnością. Zmagania zawodników oraz treningi zapewniają doskonałą rozrywkę, a niekiedy stanowią motywacje do rozpoczęcia przygody z boksem. Przedstawiamy, najciekawsze filmy o boksie w historii kina.

Filmy o boksie – „Rocky”

Omawiając filmy sportowe poruszające tematykę boksu należy zacząć od absolutnego klasyka w postaci serii opowiadającej historię Rocky’ego Balboa. Ten amatorski pięściarz staje przed życiową szansą zrobienia kariery w zawodowym boskie. Do tej pory zarabiał walcząc za pieniądze w amatorskich klubach, ale w wyniku szczęśliwego zbiegu okoliczność dostaje sposobność stoczenia walki z mistrzem świata wagi ciężkiej Apollo Creedem. Główny charakter grany przez Sylvestra Stallone podejmuje wyzwania, a przygotowując się do niego stara się uzyskać jak najlepszą formę oraz chcę odzyskać szacunek do samego siebie. „Rocky” doczekał się kilku kontynuacji, a każda z nich weszła do kanonu klasyki filmów opowiadających o boksie. Pomimo tego, że pierwsza część serii powstała ponad 40 lat temu, to jest to obraz, który bije na głowę większość współczesnych produkcji.

Filmy sportowe – „Huragan”

„Huragan” to obraz stworzony w roku 1999, wyreżyserowany przez Normana Jewisona. Opowiada historię zawodowego boksera Rubina Cartera, który został niesłusznie skazany za morderstwo, za co ma spędzić w więzieniu resztę swoich dni. W rolę głównego bohatera wciela się znany aktor – Danzel Washington. W wyniku znalezienia się w izolacji Carter zamyka się w sobie i nie utrzymuje kontaktów ze światem zewnętrznym. W jego obronie stają największe sławy światowego boksu lat sześćdziesiątych oraz przedstawiciele opinii publicznej. Ich starania okazują się bezowocne a tytułowy Huragan pozostaje w zamknięciu aż do czasu pojawienia się młodego idealisty Lesra Martina, który bez reszty oddaje się jego sprawie. Nie jest to klasyczny film boksie, ale poruszająca historia dla każdego, która została okraszona fantastyczną kreacją Danzela Washingtona.

Przeczytaj również:  Jak stosować korzeń maca?

Filmy o boksie – „Fighter”

„Fighter” to stosunkowo świeży film opowiadający historię Micky’ego Warda (Mark Wahlberg) znajdującego się w beznadziejnej sytuacji finansowej. Jego jedyną pasją jest boks, a szczęśliwy splot zdarzeń daje mu szansę walki o mistrzowski tytuł. Treningi głównego bohatera odbywają się pod okiem jego brata Dicky’ego granego przez Christiana Bale’a znanego z takich hitów jak: „American Psycho”, „Wrogowie publiczni” oraz z najnowsze serii obrazów o Batmanie. Dicky doznał wiele porażek w zawodowym boksie, a jego prywatne życie nie jest usłane różami. Aby odkupić swoje winy stara się pomóc młodszemu bratu w wejściu na pięściarski szczyt. „Fighter” został wyreżyserowany przez Davida O. Russella, a jego scenariusz jest oparty na faktach. Film wyróżnia się nietuzinkowymi kreacjami aktorskimi, a zawarta w nim historia nie pozwala oderwać wzroku od ekranu. Stanowi doskonałą motywację do rozpoczęcia treningów, ponadto pokazuje, że nigdy nie jest za późno na wewnętrzną przemianę.

Filmy sportowe – „Wściekły Byk”

Często niedoceniany „Wściekły Byk” stanowi jeden z najwspanialszych filmów o boksie w historii światowego kina. Obraz przedstawia sylwetkę boksera Jake’a La Motty, który stanowił ścisłą czołówkę zawodników występujących w wadze średniej. Na ringu odznaczał się niesamowitą wolą walki oraz brutalnością. W rolę głównego bohatera wcielił się Robert De Niro, który otrzymał Oscara za to kreację. Obraz stanowi jedno z najciekawszych osiągnięć legendarnego reżysera – Martina Scorsese. Co ciekawe przygotowując się do swojej roli De Niro podjął się ciężkich treningów bokserskich w towarzystwie La Motty. Dzięki takiemu podejściu legendarnego aktora walki przedstawione w filmie odznaczają się dużym realizmem. Warto dodać, że obraz stawia na wiele wątków pozasportowych. Główny bohater nie radzi sobie z rzeczywistością, często sięga po alkohol i stosuje przemoc w życiu codziennym. Film pokazuje jak szybka może być droga ze szczytu na samo dno. 

Przeczytaj również:  Czym jest catering dietetyczny? Dlaczego wciąż zyskuje na popularności?

Dodaj komentarz