Czym jest catering dietetyczny? Dlaczego wciąż zyskuje na popularności?

Catering dietetyczny jest dostępny w Polsce od kilku lat, a jego sprzedaż nie zwalnia. To zestawy całodziennych posiłków, które komponuje, gotuje oraz dowozi pod wskazany adres firma cateringowa. Dania przywożone są w pudełkach, stąd nazwa diety. Bardzo szybko branża ta rozwinęła się w naszym kraju i zagościła na stałe. W czym tkwi fenomen tego stylu żywienia i dlaczego wziąć zyskuje na popularności? Podpowiadamy.

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny jest usługą, która polega na dostarczaniu przez firmę gotowych dań w oddzielnych opakowaniach. Każde z nich, w zależności od wybranego wariantu, odpowiada konkretnemu posiłkowi: śniadaniu, drugiemu śniadaniu, obiadowi lub lunchowi, podwieczorkowi oraz kolacji. Torby z jedzeniem dostarczane są bezpośrednio do zamawiającego pod wskazany adres, na przykład do domu bądź do pracy, w określonych godzinach lub przedziale godzinowym. Dzięki temu wiemy dokładnie, dokąd i kiedy zostaną dowiezione nasze posiłki.

Podstawową zaletą fit cateringu jest to, że nie musimy martwić się o planowanie posiłków, robienie zakupów ani o ich przyrządzanie. Jako klienci musimy jedynie odebrać torbę z posiłkami na cały dzień, która zostaje dostarczone wprost pod nasze drzwi. Jest to zatem spora oszczędność zarówno czasu, jak i energii, które możemy poświęcić na swojej priorytety, takie jak chociażby rozwijanie swojego biznesu, pasji czy też spotkania z bliskimi.

Jak wybrać dobrą dietę pudełkową?

Catering dietetyczny to usługa niezwykle różnorodna. Mimo że jej nadrzędnym celem jest dostarczanie zestawów posiłków na cały dzień, to już samo ich komponowanie i poszczególne diety mogą się od siebie bardzo różnić w zależności od celów i oczekiwań zamawiającego. Diety mogą mieć bowiem różne kaloryczności. Zwykle jest to od 1000 do nawet 4000 kalorii. Średnio dorosły człowiek potrzebuje około 2000-2500 kalorii dziennie. Dzięki odpowiedniemu dobraniu kalorii oraz stosoując się do przywożonego przez catering dietetyczny menu, możemy osiągnąć swoje cele zdrowotne oraz sylwetkowe.

Przeczytaj również:  Najlepsze zakupy dla piłkarskiego sportowca!

Tyjemy od nadmiaru kalorii w diecie, a chudniemy poprzez ich właściwe odjęcie od puli dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Jeśli więc poznamy swoje całkowite dzienne zapotrzebowanie na kalorie wystarczy, że wybierzemy wariant o danej kaloryczności i po kilku tygodniach stosowania możemy liczyć na pierwsze rezultaty. Musimy jednak pamiętać, że aby osiągnąć zamierzone cel, dania przygotowane przez cateringu dietetyczny muszą być jedynymi Twoimi posiłkami. Dzięki tak skomponowanym daniom możemy zdecydowanie łatwiej osiągnąć swoje postanowienia.

Dodaj komentarz