Domowa sala ćwiczeń – jak wyposażyć salę treningową w nowym domu?

Szczęśliwi posiadacze nowych domów, ze względu na ich spory metraż mogą wreszcie zrealizować swoje marzenie urządzenia prywatnej sali do ćwiczeń. Może to być siłownia lub sala do innych sportów takich jak taniec czy joga.  Podpowiadamy jak wyposażyć wymarzoną salę do ćwiczeń w nowym domu i co jest najważniejsze w trakcie jej urządzania.

Domowa sala do ćwiczeń, wykończenie i wystrój

Domowa sala do ćwiczeń powinna być dobrze wykończona i wyglądać czysto, w końcu powinniśmy być tam skupieni na modelowaniu sylwetki, ćwiczeniu ulubionego sportu, ale również relaksacji w trakcie stretchingu czy jogi. Dlatego wnętrze dobrze pomalować na jasny kolor, a na jedną ze ścian wstawić lustro, w którym oglądać będziemy mogli siebie w trakcie wykonywania ćwiczeń, by zadbać o ich dobrą technikę. Lustro również powiększy optycznie pomieszczenie.

Zależnie od tego, czy w naszej domowej sali treningowej marzymy o siłowni, czy sportach takich jak taniec lub sporty walki, powinniśmy podjąć decyzję o ilości przestrzeni i ustawieniu sprzętu.

Warto w naszym nowym domu wybrać pomieszczenie, które będzie miało ładny widok przez okno i na wprost niego postawić np..rowerek czy bieżnię by umilić sobie czas i poczuć się jak na dworze.

Jeśli myślimy o drążkach do podciągania się, zwróćmy uwagę na jakość ścian i tynków, bo przy słabej jakości materiałach cięższa osoba może upaść wraz z fragmentem framugi czy ściany. Warto zamówić usługę fachowców, którzy wykonają inspekcje nowego domu przed kupnem i sprawdzą stan materiałów użytych przez dewelopera i jakość samej inwestycji.

Przeczytaj również:  Ćwiczyć przed czy po śniadaniu?

Ustawienie sprzętu do ćwiczeń powinno pasować naszym wymaganiom, byśmy mogli swobodnie poruszać się po naszej salce i w trakcie wykonywania jednych ćwiczeń nie obijać się o  pozostały sprzęt.

Domowa sala do ćwiczeń, wyposażenie i sprzęt

Sprzęt w domowej sali treningowej powinien być dostosowany do naszych potrzeb i w zależności od tego, czy jest to siłownia, czy sala do np. jogi, tańca, pole dance, boksu czy jeszcze innego sportu, dobrać trzeba będzie odpowiedni sprzęt.

Podłoga w domowej siłowni

W domowej sali do ćwiczeń, czy to siłowni, czy sali do innych sportów, warto zakupić, przynajmniej na część powierzchni, profesjonalną podłogę PWC, taką jak stosuje się na siłowniach. Podłoga taka przypomina puzzle, można samodzielnie ją ułożyć, jest do tego tania i uchroni drewnianą podłogę lub panele przed zadrapaniami i zniszczeniami.

Sprzęt do domowej siłowni

Stworzenie domowej siłowni wymaga sporej inwestycji w sprzęt, ale nie trzeba kupować wszystkiego na raz, a istnieją również urządzenia bardziej wielofunkcyjne. Jeśli nie mamy pojęcia o wymaganym sprzęcie, warto poprosić o pomoc fachowca np. prywatnego trenera, który dostosuje sprzęt do naszych wymagań i podpowie gdzie go kupić. Wśród sprzętów do domowej siłowni mogą znaleźć się: bieżnia, rowerek stacjonarny czy różnego rodzaju ławy z hantlami do podnoszenia ciężarów. Zanim zabierzemy się do planowania zakupów sprzętów do salki, warto upewnić się, jaka jest powierzchnia pomieszczenia, do którego kupimy orbitrek oraz inne narzędzia. Pomiar powierzchni salki może nastąpić na przykład według normy pomiaru metrażu PN-ISO 9836:1997

Kupno nowego domu a własna sala do ćwiczeń

Kupując nowy dom, w którym urządzić chcemy nasze wymarzone gniazdko rodzinne, sale do ćwiczeń, gabinet czy garaż, w którym konstruować będziemy i naprawiać różne sprzęty, musimy pamiętać o dobrym sprawdzeniu nieruchomości. Obejmuje to nie tylko aspekt prawny, ale również fizyczny. Wydawać by się mogło, że nowe domy z rynku pierwotnego, od deweloperów, będą bez wad, ale nie jest to prawda. Nawet w takim wypadku należy wykonać szczegółową inspekcję domu przed kupnem, w czym pomogą inżynierowie firmy Pewny Lokal, którzy mają wieloletnie doświadczenie w sprawdzaniu deweloperów i ich inwestycji. Bardzo często zdarza się, że użyte do budowy materiały są tanie, a cała inwestycja pełna jest architektonicznych bubli, które dla laika nie będą widoczne gołym okiem.

Przeczytaj również:  Recepta online: Czy Twoje dane są bezpieczne? Poznaj zabezpieczenia i ochronę prywatności

Metraż nowego domu, sprawdź go

Wyobraźmy sobie, że kupujemy dom na rynku pierwotnym, gdzie każdy metr kwadratowy kosztuje kilkanaście tysięcy złotych. Chcemy w naszym nowym domu zrobić wymarzoną salę do ćwiczeń, czy wymarzoną kuchnię na wymiar, mamy profesjonalnie przygotowane projekty i nagle okazuje się, że rzeczywisty metraż nie zgadza się z tym w umowie. Cały projekt idzie do poprawek, a my tracimy pieniądze podwójnie. Warto tego uniknąć zatrudniając fachowców firmy Pewny Lokal, którzy dokonają szczegółowej inspekcji domu przed kupnem. Inżynierowie z doświadczeniem posiłkują się specjalnym normami pn. ISO 9836, w sprawdzaniu powierzchni domu. Dzięki sprawdzaniu metrażu według tej normy mamy pewność, jaka jest rzeczywista wielkość naszego przyszłego domu i oszczędzić możemy sporo pieniędzy.

Dodaj komentarz