Redukcja cellulitu falą akustyczną – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Metod usuwania cellulitu jest wiele, jednak nie wszystkie przynoszą oczekiwane rezultaty. Terapia falą akustyczną to sprawdzony zabieg, który w wielu przypadkach pomaga pozbyć się „skórki pomarańczowej” nawet w zaawansowanym stadium. Szukasz skutecznego zabiegu antycellulitowego? Zobacz, co może zaoferować Ci fala akustyczna.

Co to jest terapia falą akustyczną (uderzeniową)?

Terapia falą akustyczną (Acoustic Wave Therapy – AWT), znana pod nazwą Storz Medical, to nieinwazyjna procedura mająca na celu walkę z cellulitem oraz miejscowe usuwanie nadmiernej tkanki tłuszczowej za pomocą innowacyjnej, nieinwazyjnej technologii. Fale akustyczne w medycynie wykorzystywane są również w celu leczenia schorzeń ścięgien i mięśni, a także rozbijania i usuwania kamieni nerkowych. W medycynie estetycznej terapia ta uznawana jest za innowacyjną i jedną z najskuteczniejszych metod walki ze „skórką pomarańczową”. Dedykowana jest osobom z różnymi formami i stadiami cellulitu. Zabieg Storz Medical doskonale sprawdza się również w miejscowym usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, ud, łydek, kolan i ramion. Fala akustyczna doskonale redukuje obrzęki i wiotkość skóry. To również terapia profilaktyczna, która wzmacnia i chroni tkankę przed pojawieniem się cellulitu.

Jak działa fala uderzeniowa na cellulit?

Terapia falą akustyczną umożliwia zmniejszenie, a w wielu przypadkach całkowitą redukcję cellulitu. Technologia została opracowana w ten sposób, aby redukować sztywność tkanki łącznej, będącą jednym z objawów cellulitu. Pomarańczowa skórka to rezultat stwardnienia i skurczu tkanki łącznej, podtrzymującej tkankę tłuszczową. Tłuszcz wybrzusza się między sztywnymi włóknistymi pasmami. Ta sztywność ogranicza również przepływ krwi i drenaż limfatyczny, co dodatkowo pogłębia problem.

Fala akustyczna przywraca skórze naturalną elastyczność. Głębokie warstwy skóry zostają wzmocnione, co zapobiega pojawianiu się w nich dołków, jednocześnie redukując tkankę tłuszczową. Proces ten poprawia przepływ krwi i wywołuje drenaż limfatyczny. Fala uderzeniowa charakteryzuje się dużą siłą działania, dzięki czemu pozwala na usuwanie cellulitu nawet w zaawansowanej formie, czyli III i IV stadium zwłóknienia.

Przeczytaj również:  Rankingi ligowy UEFA – jak liczony jest współczynnik?

Jak podkreślają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, terapię falą akustyczną warto łączyć z innymi zabiegami modelującymi sylwetkę, np. z endermologią, liftingiem HIFU czy kriolipolizą, aby uzyskać wielowymiarowe efekty. Storz Medical, czyli fala uderzeniowa wspaniale wspomaga działanie zabiegów wyszczuplających, ponieważ jako jedna z niewielu naprawdę likwiduje cellulit, podczas gdy inne zabiegi skupiają się bardziej na redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrnianiu skóry.

Redukcja cellulitu falą akustyczną – kiedy spodziewać się efektów?

Fale akustyczne pobudzają komórki do naturalnej, intensywnej regeneracji oraz inicjują przebudowę kolagenu. Procesy te zachodzą w organizmie stopniowo, dlatego efekty nie są widoczne natychmiast, ale nasilają się w ciągu kilku tygodni. Poprawę jędrności skóry można zauważyć już po kilku dniach, a redukcja cellulitu i ujędrnienie skóry pojawia się dopiero po około 2-3 miesiącach. Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów konieczne jest również wykonanie serii zabiegów. Ich liczba ustalana jest indywidualnie – w zależności od zaawansowania cellulitu oraz ogólnej kondycji skóry. Zazwyczaj planowanych jest 5-10 sesji w kilkudniowych odstępach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat metod usuwania cellulitu, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/

Dodaj komentarz