Jak zdrowo przytyć?

Istnieje wiele powodów dla, których ludzie chcą przybrać na masie. Jednym z nich może być chęć zbudowania wymarzonej sylwetki. Łączy się to oczywiście z intensywnym harmonogramem treningowym. Przybranie na masie, w tym przypadku nie będzie mogło opierać się na fast foodach, czy słodyczach, lecz na pełnowartościowych posiłkach. W tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie jak zdrowo przytyć?

Dlaczego przybieranie na masie może być trudne?

Dla niektórych osób przybieranie na wadze lub dodawanie mięśni może być tak samo trudne, jak dla innych utrata wagi. Jednak samo dodanie niektórych produktów do diety może sprawić, że wysiłki na rzecz przybierania na wadze będą zarówno zdrowe, jak i skuteczniejsze. Duże znaczenie w przypadku nabierania masy ma także genetyka. Osoba, której metabolizm będzie szybszy, będzie miała większe trudności ze zwiększeniem masy swojego ciała. Należy pamiętać, że proces zwiększania masy ciała to nie wyścig i należy robić to spokojnie oraz cierpliwie. W innym przypadku możemy doprowadzić do masy zaburzeń lub nawet wpędzić się w chorobę.

Jak zdrowo przytyć?

Teraz nadeszła pora, aby odpowiedzieć na pytanie jak zdrowo przytyć. Dzięki kilku sprawdzonym sposobom może się to okazać nieco łatwiejsze. Poniżej znajduje się lista rzeczy, które pomogą Ci przybrać na masie w najzdrowszy możliwy sposób.

1. Mleko

Mleko było używane od dziesięcioleci jako środek zwiększający masę ciała lub budujący mięśnie. Zapewnia dobrą równowagę białek, węglowodanów i tłuszczów oraz jest dobrym źródłem wapnia, a także innych witamin i minerałów. Dla tych, którzy chcą zwiększyć masę mięśniową, mleko jest doskonałym źródłem białka, które dostarcza zarówno białka kazeiny, jak i serwatki. Badania wykazały nawet, że może pomóc w zwiększeniu masy mięśniowej w połączeniu z podnoszeniem ciężarów. Spróbuj wypić jedną lub dwie szklanki pełnego mleka jako przekąskę, do posiłku lub po treningu, jeśli trenujesz.

Przeczytaj również:  Na czym polega biała dieta po wybielaniu zębów?

2. Ryż

Ryż jest wygodnym, niedrogim źródłem węglowodanów, które pomaga przybrać na wadze. Jest również dość gęsty pod względem kalorii, co oznacza, że z jednej porcji można łatwo uzyskać dużą ilość węglowodanów i kalorii. Pomaga to jeść więcej jedzenia, zwłaszcza jeśli masz słaby apetyt lub szybko się najadasz.

3. Orzechy i masła orzechowe

Orzechy i masła orzechowe to doskonały wybór, jeśli chcesz przytyć. Ponieważ orzechy są bardzo kaloryczne, tylko dwie garście dziennie z posiłkiem lub jako przekąska mogą szybko dodać setki kalorii. Możesz dodawać masła orzechowe do różnych przekąsek lub potraw, takich jak koktajle, jogurty i krakersy, aby w mgnieniu oka zamienić je w wysokokaloryczną przekąskę. Upewnij się jednak, że wybierasz 100-procentowe masła orzechowe bez dodatku cukru i dodatkowych olejów.

4. Czerwone mięsa

Czerwone mięso jest prawdopodobnie jednym z najlepszych dostępnych produktów budujących mięśnie. Leucyna zawarta w czerwonym mięsie jest kluczowym aminokwasem, którego potrzebuje Twój organizm, aby stymulować syntezę białek mięśniowych i dodawać nową tkankę mięśniową. Oprócz tego czerwone mięso jest jednym z najlepszych naturalnych źródeł kreatyny w diecie, która jest prawdopodobnie najlepszym na świecie suplementem budującym mięśni. Zastanów się nad wyborem grubszych kawałków mięsa, które dostarczają więcej kalorii niż chudsze mięso, pomagając w przyswojeniu dodatkowych kalorii.

5. Odżywki białkowe

Przyjmowanie odżywek białkowych to powszechna strategia dla sportowców i kulturystów, którzy chcą przytyć. Dostępnych jest wiele rodzajów odżywek. Suplementy białka mogą być bardzo łatwymi i opłacalnymi strategiami przybierania na wadze, szczególnie w połączeniu z treningiem siłowym. Niektórzy uważają, że białko jest niezdrowe lub nienaturalne, ale tak nie jest. Białko jest wytwarzane z nabiału i wykazano, że pomaga poprawić wskaźniki zdrowia i zmniejszyć ryzyko chorób. Suplementy białkowe mogą być jeszcze ważniejsze, jeśli trenujesz, ponieważ Twoje dzienne zapotrzebowanie na białko zdecydowanie wzrasta.

Dodaj komentarz