Dieta sokowa – jakie daje efekty?

Dieta sokowa to jeden z najpopularniejszych sposobów na oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn. Opiera się na zastąpieniu stałych posiłków na rzecz owocowo-warzywnych napoi. Detoks sokowy niesie za sobą masę korzyści, które pozwalają czuć się lepiej w swoim ciele. Jest to szczególnie ważne w świecie pełnym używek, zanieczyszczeń powietrza oraz licznych chorób cywilizacyjnych.

Sokowy detox oczyszcza organizm z toksyn

Wprowadzenie do swojej diety soków pozwala wyeliminować z organizmu szkodliwe substancje. Szybki tryb życia, brak zbilansowanych posiłków, niedostarczanie odpowiednich witamin i suplementów powoduje, że organizm staje się zanieczyszczony. To z kolei prowadzi do częstych chorób, negatywnego samopoczucia, a w dalszej perspektywie poważnych chorób jak miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. Takie oczyszczenie pozwoli organizmowi znowu działać na pełnych obrotach.

Dieta sokowa odciąża i reguluje układ trawienny

Diety sokowe pozwalają zredukować uczucie zmęczenia oraz reguluje proces trawienia. Odpowiednio dobrana kompozycja warzyw i owoców reguluje proces działania jelit. Na co dzień często zapominamy o dostarczaniu naszemu organizmowi niezbędnego minimum warzyw. Badania wykazują, że w codziennej diecie Polaków znacząco brakuje produktów pełnoziarnistych oraz roślin strączkowych, które regulują metabolizm. Z kolei poprzez oczyszczającą dietę sokową możemy regulować przemianę materii. Poprzez wsparcie naturalnego procesu detoksykacji możemy dodatkowo stracić kilka kilogramów. 

Poprawa kondycji włosów i paznokci

Zastosowanie diety opierającej się na sokach pozwala dostarczyć wysoką ilość witamin i wartości odżywczych. Dzięki temu, że napoje opierają się na starannie wyselekcjonowanych warzyw i owoców, ich skład jest bogaty w cenne składniki mineralne. W związku z tym poprawia się stan włosów oraz paznokci, które bez tych wartości zaczynają być suche, łamliwe oraz słabe.

Przeczytaj również:  Jak jeść więcej warzyw?

Wypróbuj detox sokowy

Firma cateringowa Body Chief specjalizuje się w dostarczaniu zbilansowanych posiłków prosto pod Twoje drzwi. Jedną z opcji dostępnych spośród bogatej oferty cateringowej jest dieta oczyszczająca, która pozwoli zadbać o swoje zdrowie od środka. Oferta firmy proponuje dwa rodzaje: My clearing oraz My detox. Obydwie wersje to 6 soków zastępujących tradycyjne posiłki. Dieta sokowa dostarcza kluczowe witaminy, enzymy trawienne, antyoksydanty oraz zdrowe tłuszcze. Odżywia to organizm oraz jego funkcjonowanie poprzez redukcje zmęczenia, zwiększenia koncentracji oraz poprawę pamięci. 

Czas trwania kuracji to zaledwie 3-5 dni. W tak krótkim okresie możemy znacząco wpłynąć na stan naszego zdrowia, a także uniknąć poczucia ciężkości i zmęczenia. Wszystko to dzięki odciążeniu organizmu, który teraz może działać sprawniej i w pełni wykorzystać dostarczane mu witaminy i składniki mineralne.

Dodaj komentarz