Co jeść przed ślubem, by poprawić swoją sylwetkę?

Stosowanie dobrze zbilansowanej diety może sprawić, że nasza waga zacznie szybko spadać, a my na własnym ślubie będziemy wyglądać perfekcyjnie. Jakimi zasadami warto się kierować, by zyskać piękną figurę i odmłodzić swój wygląd o kilka lat? Jak powinna wyglądać idealna dieta przed ślubem? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.

Zamiast tabletek, postaw na dobry bilans węglowodanów, tłuszczów i białka

Wiele osób chcąc zjadać pyszne ciasta na wesele bez ograniczeń, zaczyna przed samym ślubem stosować różnego rodzaju środki farmakologiczne, które mają przyspieszyć metabolizm i zmniejszyć apetyt. Ich skuteczność pozostawia jednak wiele do życzenia. Nie pomagają ani zwiększone dawki, ani zmiany tabletek na inne. Warto więc skupić się na naturalnych sposobach, które zapewniają naprawdę bardzo fajne efekty i pozwalają cieszyć się piękną figurą podczas tej jakże ważnej uroczystości.

Ważne, by podczas takiej diety odchudzającej mocno ograniczyć słodkości, w których znajduje się dużo cukrów prostych. Są one główną przyczyną otyłości, ale na otyłość wpływ ma również zajadanie się różnego rodzaju przekąskami, piciem słodkich napojów gazowanych, czy tłustych i mało zdrowych potraw kupowanych na mieście. Powinniśmy z tego wszystkiego zrezygnować i skupić się na jedzeniu łatwostrawnym. Bardzo ważną rzeczą jest sprawienie, by nasz jadłospis zapewniał niewielki deficyt energetyczny. To właśnie on sprawi, że ciasta na wesele będą smakować nam jeszcze bardziej, ale dopiero w dniu ślubu.

Co jeść, by schudnąć przed ślubem?

Tak naprawdę bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak zadane pytanie, bo dieta powinna zawierać odpowiednią ilość białka, tłuszczu i węglowodanów, witamin oraz minerałów potrzebnych do prawidłowego działania naszego organizmu. Bez wątpienia najgorszym rozwiązaniem jest skupienie się na monotematycznych dietach odchudzających, które powodują szybką utratę wody z organizmu, a na samym końcu pokaźny efekt jojo, który kończy się tym, że nasza waga po kuracji odchudzającej jest jeszcze większa, niż była przed nią.

Przeczytaj również:  Jaka dieta na wysoki cholesterol?

Powinniśmy więc skupić się na jedzeniu sporej ilości owoców i warzyw. Ważne, by dostarczyć organizmowi dużą porcję błonnika, bo z jednej strony ułatwia on trawienie, a z drugiej pod wpływem wody pęcznieje w naszym żołądku, powodując przy tym efekt redukcji apetytu. Oczywiście również z nim nie warto przesadzać, bo w dużych ilościach może powodować problemy żołądkowo-jelitowe.

Decydując się na odchudzanie przed ślubem, można pomyśleć np. o cateringu dietetyczny, który z jednej strony umożliwia osiągnięcie bardzo fajnych efektów, a z drugiej uwalnia nas od codziennego gotowania i sprawia, że ten czas możemy przeznaczyć na przygotowania do wesela i ślubu. To zdecydowanie opcja warta rozważenia dla osób leniwych, które nie mają talentów kulinarnych. Niestety za catering dietetyczny przyjdzie nam sporo zapłacić, co może być wada takiego sposobu odżywiania.

Czy można zjadać ciasta na wesele, będąc na diecie?

Tak naprawdę nie ma przeciwwskazań, by od czasu do czasu zjeść coś słodkiego, ale warto pamiętać, by taki deser uwzględnić w bilansie energetycznym danego dnia. Dzięki temu dostarczymy organizmowi dokładnie taką ilość kalorii, jakiej potrzebuje i nie narazimy się na dodatkowe odkładanie tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach czy pośladkach.

Wydaje się jednak, że chcąc uzyskać spektakularne efekty, warto zachować w tym aspekcie pewną wstrzemięźliwość i cierpliwie poczekać do dnia ślubu, bo to właśnie wtedy ciasta na wesele będą smakować nam znakomicie, a my nie będziemy musieli martwić się, że wzrost wagi wpłynie na nasze samopoczucie w ten najważniejszy dzień naszego życia.

Pamiętajmy, że dobrze skomponowana dieta i odrobina silnej woli mogą sprawić, że efekty będą naprawdę spektakularne i wcale nie trzeba będzie na nie czekać całymi miesiącami czy latami.

Dodaj komentarz