Złamany ząb podczas jedzenia odszkodowanie- czy można się ubiegać?

Nasze zęby są naszą wizytówką i co do tego z pewnością nikt nie ma wątpliwości. Jednak zbyt nierozważne spożywanie posiłków, może skończyć się złamaniem zęba i ogromnym dyskomfortem. Wobec tego złamany ząb podczas jedzenia odszkodowanie- czy można się ubiegać?

Czy złamany ząb podczas jedzenia to uszczerbek na zdrowiu?

Zacznijmy od prostego faktu związanego z ubezpieczeniem. Kto mu w ogóle podlega? Otóż oczywistym jest fakt, że podlega mu każdy pracownik, zarówno ten, który zatrudniony jest na umowę o pracę, ale także ten, który pracuje w oparciu o umowę o dzieło. Warto w tym momencie zaznaczyć, że ubezpieczenie ZUS obejmuje głównie te wypadki, które zdarzyły się w miejscu pracy, a także kiedy był on spowodowany działaniem czynników niezależnych. Co więcej, wypadek musi nosić znamiona uszczerbku na zdrowiu. Z pewnością dla nas samych, jako poszkodowanych, jest to ogromny i problematyczny uszczerbek na zdrowiu, szczególnie jeśli złamany ząb jest np. jedynką. Niemniej jednak musimy zdawać sobie sprawę, że ZUS nie chętnie wywiązuje się z wypłaty odszkodowania i często będzie nam nieco utrudniał życie. Wobec tego możemy spotkać się nawet z opinią, że złamany ząb nie jest uszczerbkiem na zdrowiu i odszkodowanie z tego tytułu nam nie przysługuje więcej informacji o takich sytuacjach można znaleźć na serwisie DentInfo.pl. Niemniej jednak nie powinniśmy dać się szybko zbyć, gdyż teoretycznie, ZUS powinien ocenić złamanie zęba jako co najmniej 0,5 procentowy uszczerbek na zdrowiu. Być może kwota odszkodowania nie będzie zbyt zachwycająca, jednak pomoże nam chociaż częściowo pokryć koszty rekonstrukcji zęba. Warto wspomnieć, że rekonstrukcja zęba jest niezwykle kosztownym przedsięwzięciem i wymaga udania się do doświadczonego i wykwalifikowanego stomatologa.

Przeczytaj również:  Zdrowe przekąski do filmu

Złamany ząb podczas jedzenia- czy to rzeczywiście wypadek przy pracy?

O złamanie zęba tak naprawdę nie jest trudno. Wystarczy próba ugryzienia zbyt twardego produktu, a nasz ząb zaczyna się kruszyć i pękać. Nie da się ukryć, że nasze uzębienie nie jest niezniszczalne, a jego odpowiednia pielęgnacja będzie kluczem, do zachowania zdrowego i pięknego uśmiechu na długi czas. Jednak jak ma się złamany ząb do uzyskania odszkodowania? Otóż jeśli zdarzyło się to podczas pracy, to oczywiście o odszkodowanie możemy się ubiegać. Niemniej jednak jeśli w domu spożywając posiłek, próbowaliśmy coś na siłę przegryźć i skonsumować, wówczas z odszkodowaniem możemy się pożegnać. Praktycznie pewnym jest fakt, że ZUS zakwalifikuje to jako wypadek, spowodowany przez nas samych, a w tym momencie, nie jest możliwe ubieganie się o jakiekolwiek odszkodowanie. Śmiało można powiedzieć, że złamany ząb podczas jedzenia zawsze będzie dla nas ogromnym problemem i defektem, z którym ciężko będzie się nam uporać. Niemniej jednak nie zawsze będzie on miał takie samo znaczenie dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Czy rozwiązaniem może okazać się prywatna polisa ubezpieczeniowa?

Złamany ząb podczas jedzenia odszkodowanie, to całkiem możliwe do uzyskania świadczenie. Niemniej jednak głównym warunkiem, będzie posiadanie prywatnej polisy ubezpieczeniowej. Co więcej, jeśli się na taką zdecydujemy, to niezwykle ważne jest to, by obejmowała ona również swoim zakresem leczenie stomatologiczne. Wówczas nie tylko będziemy mieć pełne prawo do ubiegania się o świadczenie, czyli odszkodowanie, ale także o pokrycie kosztów rekonstrukcji zęba, która jak wiadomo nie należy do najtańszych. Oczywiście polisa ubezpieczeniowa również wiąże się z opłacaną co miesiąc składką. Niemniej jednak jeśli przyjrzymy się bliżej problemowi złamanego zęba podczas jedzenia i odszkodowania, to z pewnością zauważymy, że taka sytuacja może przytrafić się każdemu z nas w najmniej oczekiwanym momencie. Wówczas jeśli rzeczywiście złamiemy nasz ząb podczas np. kolacji w domu, to ZUS przysłowiowo umyje od tego ręce. Wówczas prywatna polisa ubezpieczeniowa nie tylko uratuje nasz ząb, ale także i nasz portfel, przed wysokimi kosztami leczenia stomatologicznego. Chyba każdy z nas wie, że na zdrowych i mocnych zębach nie warto zbytnio oszczędzać.

Przeczytaj również:  Lek przyszłości. Dowiedz się, jak marihuana wpływa na zdrowie

Dodaj komentarz