Egzotyczne i smaczne owoce

Zastanawiając się jakie egzotyczne owoce warto kupić i przywieść zza granicy, warto zastanowić się nad daktylami. Są to niezwykle zdrowe i smaczne owoce, warto zastanowić się nad kupnem ich, zwłaszcza podczas wizyty w Dubaju. Warto więc przeczytać poniższy artykuł, by dowiedzieć się więcej o zdrowych owocach z całego świata. 

Dubaj — państwo daktyli 

Dubaj słynie z upraw daktylowca, ponieważ posiada świetne warunki atmosferyczne do uprawy tego owocu. Jeżeli zastanawiamy się, co warto kupić w Dubaju, są to właśnie daktyle. Jest to miejscowa przekąska, która zajadają się mieszkańcy tego kraju. By być obeznanym w kulturze Dubaju, podczas wakacji nie możemy nie spróbować lokalnego rarytasu, z którego wytwarza się alkohole, dżemy czy papki. Jeżeli martwimy się o to, gdzie je dostać, nie powinniśmy mieć powodu do obaw, gdyż znajdują się one dosłownie wszędzie. Możemy spotkać je na straganach, w sklepach lokalnych, a także tych sieciowych, co więcej rosną powszechnie na drzewach, więc jeżeli pragniemy zjeść je w formie świeżego owocu, to także będzie niezwykle proste. Daktyle są bardzo powszechnym pożywieniem i są bardzo mocno zakorzenione w kulturze Dubaju, dlatego nie zapomnijmy, by koniecznie przywieść je do naszego kraju, by poczęstować nim naszą rodzinę i przyjaciół. 

Daktyle, czyli zdrowa słodycz

Jak powyżej opisane, owoce daktylowca rosną w dużej części w Dubaju. Dzięki słońcu, które towarzyszy tamtejszemu klimatowi praktycznie przez cały rok, owoce tego drzewa są niezwykle słodkie i „przesiąknięte słońcem”. Mają przepyszny słodki smak, który pozwala zaspokoić nam nasz głód na słodycze. Jest to bardzo zdrowe rozwiązanie, szczególnie dla dzieci, które kochają cukierki, a one niekoniecznie są zdrowe. Warto zastanowić się nad zakupem tego owocu, zwłaszcza podczas wizyty w Dubaju, ponieważ można przywieść stamtąd najprawdziwsze daktyle. 

Przeczytaj również:  Recepta online: Czy Twoje dane są bezpieczne? Poznaj zabezpieczenia i ochronę prywatności

Pyszny smak i pomocny przyjaciel podróży

Bardzo ciekawym faktem dotyczącym daktyli jest fakt, iż wzmianka o nich pojawia się nawet w Koranie! Podczas wakacji w Dubaju, możemy spotkać je świeże rosnące na drzewach, a ich smak z pewnością nas zachwyci. Nie musimy się jednak martwić, jeżeli nie przepadamy za świeżymi owocami, a wolimy je w innej postaci. Daktyle, bowiem bardzo często możemy dostać w formie suszonej. Warto wziąć pod uwagę także fakt, iż podczas wizyty w krajach ciepłych i egzotycznych, często dopadają nas choroby układu pokarmowego. Nie będzie to problemem, gdyż owoce te wpływają zbawiennie na różnego rodzaju dolegliwości, w tym także problemy żołądkowe i biegunki. 

Bogate wartości odżywcze 

W tym małym owocu mieści się niezwykle wiele wartości odżywczych, które dostarczają cennych witamin naszemu organizmowi. Nie bez powodu wyznawcy Islamu, uważają, iż daktyl jest cudotwórczym owocem, który pomaga na wszelkie choroby. Pokazuje to jak ważną rolę w życiu tamtejszej ludności, odgrywają właśnie te owoce i jak cenne są. Prócz powyżej opisanej pomocy w problemach trawiennych, pomaga w regeneracji wątroby, mają bardzo wysoki poziom żelaza, a także zmniejszają ryzyko udaru mózgu i pomagają w pracy serca. Podczas wycieczki za granicę, taka prezent przywieziony bliskim, będzie idealnym prezentem. Prócz znakomitego smaku, zadbamy także o ich zdrowie. 

Miłosne owoce szczęścia 

Na domiar tego wszystkiego, daktyle są traktowane w krajach arabskich jako afrodyzjaki. Nie jest to mit, gdyż regularne jedzenie ich poprawia metabolizm oraz dostarczają mnóstwa energii. Uważa się, iż jako afrodyzjach dorównują swoimi właściwościami ostrygom! Miejscowi sądzą, że te cudowne owoce szczęścia zwiększają popęd płciowy, przez co też znacznie obniżają cholesterol we krwi. Nawet jeżeli nie wierzymy w takie doniesienia, warto spróbować, ponieważ z pewnością przyniesie nam to bardzo dużo pożytku. Pamiętajmy, że zalecana dawka daktyli, dla lepszego funkcjonowania naszego organizmu to minimum trzy, cztery dziennie! 

Przeczytaj również:  Samochody gwiazd fitnessu – kto jeździ najlepszym samochodem?

Dodaj komentarz