Czym cechuje się dieta ketogeniczna?

Dieta pudełkowa w ostatnim czasie ma szerokie grono zwolenników. Okazuje się, że chętnie sięgamy po catering dietetyczny, który pozwala postawić na dania smaczne i pożywne. Z takiej opcji skorzysta praktycznie każdy – od sportowców, młodych mam, po osoby odchudzające się i zabiegane. Jedną z najciekawszych propozycji jest dieta ketogeniczna.

Dieta ketogeniczna catering

Ketoza żywieniowa jest stanem organizmu, gdzie źródłem energii są przede wszystkim tłuszcze i ciała ketonowe. Dieta tego typu odznacza się tym, że przez długi czas spożywamy niskie wartości węglowodanów. Podstawą są tutaj tłuszcze i umiarkowane ilości białka. Niektóre osoby wskazują, że taka dieta jest restrykcyjna. W tym wypadku najmniejsze odstępstwo wytrąca nasz organizm ze stanu ketozy, a powrót może zająć do kilku dni. Jakie produkty znajdziemy w diecie ketgenicznej? Są to głównie:

  • Tłuszcze jednonienasycone – orzechy, oliwki, oliwa z oliwek.
  • Tłuszcze nasycone – tłuszcze zwierzęce typu boczek, pierś z kurczaka, schab, polędwica, wędliny i nabiał (sery żółte, tłuste sery, feta itp.)
  • Tłuszcze wielonienasycone – są to przede wszystkim ryby, nasiona chia, awokado, siemię lniane, jaja.
  • Inne wyroby – masło orzechowe, gorzka czekolada. 

Dieta ketogeniczna catering cieszy się sporym uznaniem na rynku.

Jaki cel ma dieta keto?

Przed wyborem diety ketogenicznej, musimy zastanowić się, na jakim celu nam zależy. Pierwotnie taka opcja była wykorzystywana w leczeniu neurologicznych chorób. Aktualnie dzięki diecie pudełkowej szybko pozbędziemy się nadmiernych kilogramów lub zbudujemy suchą masę mięśniową. Zalecane jest cykliczne stosowanie diety, przez około 2-3 miesiące. Taki sposób żywienia cechuje się tym, że zwiększana jest podaż tłuszczów oraz ograniczane jest spożycie węglowodanów. Adaptacja organizmu wymaga zwiększenia spożycia tłuszczów do maksymalnej wartości, przy ograniczeniu białka i węglowodanów. Po przejściu tego procesu, spożycie tłuszczu spada. 

Przeczytaj również:  Surowa czekolada – skarbnica witamin i minerałów

Kto może skorzystać z diety ketogenicznej?

Dieta ketogeniczna catering jest dobrym wyborem dla każdego, kto szybko chce zgubić zbędne kilogramy. Jeżeli po spożywaniu węglowodanów czujemy się zmęczeni, keto pomoże nam ustabilizować cukier we krwi i zapewnić energię na cały dzień. Ponadto, posiłki na diecie są tłuste, co trzeba mieć na uwadze. Jeśli uprawiamy wytrzymałościowe sporty, wtedy trzeba dokładnie rozważyć takie rozwiązanie.

Jak wybrać idealną dietę pudełkową? Wiele zależy od naszych oczekiwań, stylu życia i preferencji. Niektórzy pragną zbudować masę mięśniową, a inni zrzucić kilka kilogramów. Przed wyborem idealnego cateringu, warto skonsultować swoje wątpliwości ze specjalistą. Na uznanie zasługuje dieta ketogeniczna, jaka cieszy się coraz większym zainteresowaniem na rynku. W tym wypadku do organizmu dostarczana jest spora ilość tłuszczów, a zmniejszana jest podaż węglowodanów. Postawmy na dobrą jakościowo dietę. 

Dodaj komentarz