Zdrowa dieta po wybielaniu zębów

Współczesna stomatologia estetyczna pozwala spełniać marzenia o śnieżnobiałym uśmiechu. Gabinety stomatologiczne oferują wiele metod wybielania zębów. Musisz jednak pamiętać, że taki zabieg trzeba powtarzać co pewien czas oraz zwracać szczególną uwagę na to, co jesz i pijesz tuż po jego wykonaniu. Biała dieta pozwoli ci zachować piękny uśmiech na długi czas. Przeczytaj, czym jest dokładnie biała dieta. 

Biała dieta – czym jest i na czym polega?

Biała dieta to rodzaj diety, który polega na świadomym wykluczeniu wybranej grupy produktów bogatych w barwniki. Dieta ta została stworzona dla osób, które zdecydowały się na zabieg wybielania zębów pod okiem lekarza dentysty lub w warunkach domowych, wykorzystując do tego specjalne plastry lub pastę. Warto tutaj podkreślić, że bezpieczne wybielanie zębów możliwe jest jedynie w gabinecie stomatologicznym takim jak np. galeriausmiechu.pl. Biała dieta jest rewelacyjnym sposobem na utrwalenie efektów, które zostały uzyskane dzięki wybielaniu zębów. 

Jakich produktów należy unikać na białej diecie?

Gdy jesteś po zabiegu wybielania zębów, to koniecznie powinieneś unikać wszystkich barwiących produktów. Niewskazane są m.in.:

 • owoce jagodowe – np. truskawki, borówki, czy maliny;
 • soki owocowe;
 • niektóre warzywa – m.in. papryka, brokuły, czy pomidory;
 • słodycze;
 • przyprawy – zwłaszcza papryka słodka, kurkuma i chilli;
 • dżemy i przeciery;
 • nabiał – m.in. sery żółte.

Poza tym nie powinieneś pić kawy, herbaty, kolorowych alkoholi, czy napojów gazowanych, jeśli nie chcesz, aby na twoich zębach powstał brzydki osad. 

Przeczytaj również:  Kolka wysiłkowa - co to jest, jak powstaje?

Jakie produkty można jeść na białej diecie? 

Po jakie produkty możesz sięgać, przestrzegając białej diety? Przede wszystkim najważniejsze jest to, aby miały one jak najmniej intensywny kolor. Na liście dozwolonych pokarmów tuż po zabiegu wybielania zębów znajdują się m.in.:

 • jasne produkty zbożowe – m.in. białe pieczywo, czy ryż biały;
 • warzywa o jasnej barwie – np. cukinia bez skórki, ziemniaki, czy biała kapusta;
 • owoce – np. banan.

Jeśli natomiast chodzi o to, co można pić na białej diecie, to najlepiej sprawdza się woda i mleko. Nie powinieneś sięgać po herbaty (nawet białe i zielone!).

Jak długo powinna trwać biała dieta?

Czas trwania białej diety powinien być uzależniony od zastosowanej metody wybielania zębów. Decydując się na taki zabieg w gabinecie stomatologicznym, specjalista na pewno poinformuje cię o wszelkich zaleceniach. Mieszkasz w Krakowie i nie wiesz, gdzie udać się na wizytę? Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę ,,wybielanie zębów Kraków” i wybierzesz interesujący cię wynik.

Wiadomo jednak, że aby utrwalić uzyskane efekty poprzez usuwanie przebarwień na zębach, należy przestrzegać białej diety przez przynajmniej 48 godzin po zabiegu. W tym czasie zęby są wyjątkowo wrażliwe i najbardziej podatne na powstawanie nowych plam. 

Warto dodać, że zwykle dentyści zalecają przestrzeganie białej diety po wybielaniu przez około 14 dni. Nie należy jednak stosować diety zbyt długo, ponieważ może mieć to negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. 

Biała dieta – jakie można jeść posiłki?

Podczas białej diety staraj się wybierać żywność o jak najjaśniejszej barwie. Nie wiesz, co możesz jeść? Poniżej przedstawiamy ci kilka propozycji. Oto one:

 • śniadanie – np. płatki z mlekiem lub chleb pszenny z serkiem twarogowym;
 • obiad – np. naleśniki z serem, pierogi ruskie z wody lub zupa krem z białych szparagów;
 • kolacja – np. pancakes z bananem lub płatki zbożowe z jogurtem.
Przeczytaj również:  Zdrowe przekąski do filmu

Z powyższego artykułu dowiedziałeś się już, jak powinna wyglądać zdrowa, biała dieta po wybielaniu zębów. Dzięki niej możesz zwiększyć powodzenie zabiegu i uzyskać szybszy efekt bielszych zębów. Pamiętaj o wszystkich przedstawionych poradach, a będziesz mógł cieszyć się pięknym i białym uśmiechem przez bardzo długi czas.

Dodaj komentarz